Benromach / ben-ROM-ach

Ši viskio darykla yra įsikūrusi senovinio miesto Forres apylinkėse. Ji turi gana banguotą istoriją, keitė savininkus keletą kartų, ir netgi buvo kurį laiką uždaryta, o paskutinį kartą jos salyklinis viskis buvo pasirodęs dar prieš pirmąjį pasaulinį karą.

Tačiau naujas istorijos puslapis buvo atverstas 1993 metais, kai ją įsigijo nepriklausomas viskio išpilstytojas Gordon & MacPhail, o 1996 metais buvo paskelbta, kad bus atgaivintas Benromach škotiškas salyklinis viskis - „viena iš geriausiai saugotų Speisaido paslapčių". 1998 metų spalį Velso Princas oficialiai atidarė daryklą, o 1999 metų rugpjūtį ji atsiverė ir lankytojams - viskio gerbėjams.

Tai pati mažiausia Speisaido regione veikianti darykla - šiuo metu joje dirba tik 2 darbuotojai, o spirito pagaminama tik apie 200 000 litrų per metus - taigi viskis gana retas! Įdomu dar ir tai, kad jos viskyje yra neįprastai didelis kiekis fenolių (8-12 ppm), o tai reiškia, kad šios daryklos gėrimai yra durpingesni negu daugumos Speisaido daryklų.

Benromach siūlo tokį savo produkcijos asortimentą:

Benromach Traditional, Peat Smoke, Origins, 18yo, 25yo, 1969 Vintage (43%), 1981 Vintage (58.1% Cask Strength), Benromach 2000 Marsala Wood, Benromach 2000 Madeira Wood.

Oficialus puslapis: http://www.benromach.com/