Glenfarclas

Glenfarclas įkurta 1836 ūkininko Robert Hay, tačiau nuo 1865 metų viskio darykla priklauso ir yra valdoma vienintelės šeimos - „the Grants of Glenfarclas". Ši istorija prasidėjo nuo to, kad 1865 metų birželio 8 dieną Džonas Grantas nusipirko Glenfarclas daryklą už 511 svarų, ir iki šios dienos ji išlieka viena iš nedaugelio vienintelei šeimai priklausančių ir jos valdomų viskio daryklų. Dabar jai vadovauja jau penktoji ir šeštoji Grantų šeimos kartos, o darykla išlieka ištikima tradiciniam Speisaido stiliaus salykliniam viskiui, brandintam chereso statinėse.

Glenfarclas asortimentas yra labai platus: nuo 10 iki 40 metų brandinti viskiai yra kompanijos pagrindinė produkcija (labai reta darykla turi išteklius 40 metų brandintą viskį įtraukti į savo pagrindį asortimentą), taip pat keli proginiai leidimai bei statinės stiprumo viskiai. Šiai daryklai 2011 metais sukanka 175 metai, todėl reikėtų išskirti ypatingą šiai progai skirtą viskį „Glenfarclas 175th Anniversary". Į jo sudėtį įeina statinės iš šešių dešimtmečių derlių (!), pradedant nuo 1952 metų ir baigiant jau pirmuoju šio amžiaus dešimtmečiu.

Tačiau didžiausią dėmesį reikėtų skirti „The Family Casks" - tai išskirtinė 43 vienos statinės (single cask) viskių kolekcija, kurioje nuo 1952 iki 1994 kiekvieniems metams skirta po vieną. Atrenkamos geriausios kiekvienų metų derliaus statinės ir išpilstomos paliekant natūralų alkoholio stiprumą bei spalvą. Ši kolekcija yra unikali tuo, kad nėra nė vienos kitos tokios, kuri pasiūlytų vienos daryklos viskį iš paeiliui einančių 43 metų derlių.

Daugelis produktų yra įvertinti tarptautiniais apdovanojimais (2010 metais net keturi iš jų - 105, 12yo, 21yo, 25yo - tapo laureatais „International Wine and Spirits Competition") bei Jim Murray‘s Whisky Bible dažnai gauna ypač aukštus balus.

Oficialus puslapis: http://www.glenfarclas.co.uk/